• Zespół Szkół im. B. Prusa w Częstochowie

  Zespół Szkół im. B. Prusa w Częstochowie

 • Mechatronik

  Technik Mechatronik

 • Mechatronik

  Technik Mechatronik

 • Elektroniczne systemy pojazdów samochodowych

  Technik Elektronik - Elektroniczne systemy pojazdów samochodowych

 • Elektroniczne systemy pojazdów samochodowych

  Technik Elektronik - Elektroniczne systemy pojazdów samochodowych

 • Technik fotografii i multimediów

  Technik fotografii i multimediów

 • Fotograf

  Fotograf

 • Technik geodeta

  Technik geodeta

 • Technik geodeta

  Technik geodeta

 • drukarz

  Chcesz mieć dobrze płatną pracę zostań drukarzem

 • Drukarz offsetowy

  Drukarz offsetowy

 • Mechanik monter maszyn i urządzeń

  Mechanik monter maszyn i urządzeń

 • Elektronik

  Elektronik

 • Zespół Szkół im. B. Prusa w Częstochowie

  Zespół Szkół im. B. Prusa w Częstochowie

 • Zespół Szkół im. B. Prusa w Częstochowie

  Zespół Szkół im. B. Prusa w Częstochowie

 • XLII OOWEE ZSPRUS

  OOWEE

 • Technik automatyk

  Technik automatyk - Nowość!!!

 • Technik automatyk

  Technik automatyk - Nowość!!!

 • Mechatronik

  Mechatronik

 • Mechatronik

  Mechatronik

 • Mechatronik


Zobacz stronę internetową Technik fotografii i multimediów w Zespole Szkół im. B. Prusa w CzęstochowieFOTOTECHNIK (od września 2017r. zmiana nazwy zawodu na technik fotografii i multimediów) z innowacją pedagogiczną:
 
*** "E-sport i grafika w wirtualnej rzeczywistości." ***
 

    Zawód który łączy zdolności artystyczne i techniczne, odpowiedni dla osób kreatywnych, z wyobraźnią, wrażliwych, z rozwiniętym poczuciem estetyki. W czasie nauki młodzież poznaje tajniki i uczy się fotografowania i obróbki cyfrowej zdjęć:

  ü portretowych, do dokumentów, artystycznych

  ü sesji modowych

  ü sesji plenerowych

  ü katalogowych (katalogi reklamowe, naukowe, zdjęcia do Internetu)

  ü krajobrazowych i architektury

  ü reportażowych

  ü okolicznościowych np. śluby, chrzciny, komunie, urodziny, studniówki


Młodzi ludzie nabywają umiejętności

  ü Pracy w studio fotograficznym

  ü Post produkcji fotografii obejmującej zaawansowane techniki cyfrowej obróbki zdjęć

  ü Tworzenia galerii internetowych

  ü Projektowania stron internetowych

  ü Tworzenia i montażu filmów w technice cyfrowej

  ü Przygotowania wystaw

  ü Obsługi urządzeń ( różnego rodzaju aparatów fotograficznych, profesjonalnych lamp, drukarek, skanerów)


    Współpraca z pracodawcami w czasie odbywania praktyk: zakłady fotograficzne, agencje reklamowe, drukarnie, wydawnictwa, galerie, ośrodki kultury.     W dzisiejszych czasach funkcjonujemy w świecie obrazów, którymi bombardowani jesteśmy w mediach, reklamie, Internecie, telefonach komórkowych itp. Dlatego warto wiedzieć jak tworzyć takie obrazy i warto kształtować umiejętności z których później można czerpać korzyści finansowe. Potencjalne miejsca pracy to agencje reklamowe, drukarnie, zakłady fotograficzne, własna działalność gospodarcza.     Dodatkowym atutem jest biegła znajomość programów graficznych do cyfrowej obróbki zdjęć np. Photo Shop, która może być podłożem do zatrudnienia dodatkowo jako grafik komputerowy.     Przygotowanie jakie uczeń zdobędzie w naszej szkole jest bardzo dobrą bazą do dalszego kształcenia w kierunku fotografii, grafiki i filmu na wyższych uczelniach.

Fotografia to pasja!